ТајванПоштенски Пребарување
ТајванKaohsiung County/高雄縣Cishan Township/旗山鎮: 842
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Cishan Township/旗山鎮, Kaohsiung County/高雄縣: 842

842

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Cishan Township/旗山鎮, Kaohsiung County/高雄縣
Град :Cishan Township/旗山鎮
Регионот 1 :Kaohsiung County/高雄縣
Земја :Тајван
Поштенски :842

Други Информации
Јазик :English/Chinese (EN/ZH)
Регионален Код :TW-KHQ
ширина :22.87025
должина :120.47033
Временска Зона :Asia/Taipei
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Cishan Township/旗山鎮, Kaohsiung County/高雄縣 се наоѓа во Тајван. Нејзините поштенски код е 842.

Другите се е достапен
Cishan Township/旗山鎮, Kaohsiung County/高雄縣,842 ©2014 Поштенски Пребарување