ТајванПоштенски Пребарување
ТајванTainan City/台南市Annan District/安南區: 709
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Annan District/安南區, Tainan City/台南市: 709

709

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Annan District/安南區, Tainan City/台南市
Град :Annan District/安南區
Регионот 1 :Tainan City/台南市
Земја :Тајван
Поштенски :709

Други Информации
Јазик :English/Chinese (EN/ZH)
Регионален Код :TW-TNN
ширина :23.05853
должина :120.13583
Временска Зона :Asia/Taipei
Координирано Универзално Време :UTC+8
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Annan District/安南區, Tainan City/台南市 се наоѓа во Тајван. Нејзините поштенски код е 709.

Другите се е достапен
Annan District/安南區, Tainan City/台南市,709 ©2014 Поштенски Пребарување